Operacija tumora dijagnoza. C56

Mandrač

Poštovani 2016. godine sam operirala tumor, učinjena je abdominalna histerektomija s obostranom adneksektomijom, zračenje niti kemoterapije nisam imala, kontrolu vršim svaka 3-6 mjeseci u Petrovoj bolnici kod dr. koja me operirala, papa test je uvijek uredan, ca 125 uvijek uredan, UZV 3D uredan, prije nekoliko mjeseci sam napravila i PET/CT isto uredan, samo mi INHIBIN B oko tri godine varirao, povisio se pa snizio na granice, međutim prošle godine u 7 mjesecu bio je 17, ove godine u 1. mjesecu 31.7, danas sam dobila nalaz 42,6. U menopauzi sam već 12 godina. Još uvijek osjećam ponekad kao da ću dobiti menstruaciju i da mi hormoni rade. Zanima me, koji bi mogao biti razlog da INHIBIN raste iako su drugi nalazi uredni. Da li bi morala uzimati kakvu terapiju za hormone.Hvala na odgovoru Katica

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Inhibin se koristi za praćenje bolesnica s karcinomom jajnika,. Razina inhibina smanjuje se nakon operacije. Povišene vrijednosti inhibina nakon liječenja upućuju na rezidualnu ili rekurentnu bolest. Savjetujem da se javite liječniku.

Mandrač

Poštovani ! Hvala na odgovoru. Idem redovito na kontrole u Petrovu bolnicu. Međutim, da li postoji mogučnost da je izvađen samo jedan jajnik na kojem je bio tumor, a drugi jajnik ostavljen i sada radi probleme, te je zbog njega INHIBIN B povišen. Prema otpusnom pismu ne mogu SAMA zaključiti što je točno napravljeno odnosno izvađeno, a doktorica mi nije nikada direktno rekla.
:::::::::::::::::::::::::::
Koje bi po Vama kontrole trebalo sada još napraviti, obzirom da su najnoviji nalazi PET/CT , UZV vag. ,Papa test, sve od prije 3-4 mjeseca UREDNI, a CA 125 od prije nekoliko dana uredan, samo INHIBIN B povećan. Hvala puno ! Katica

Ivo Balenović, dr. med.

Ako se radilo o karcinomu jajnika za pretpostaviti je su izvađena oba jajnika. To je uobičajeni postupak. Potrebne su redovite kontrole