Mogucnost trudnoće

Magdica22

Pozdrav doktore. Imala sam nezasticeni odnos s deckom 10.5 i 13.5. Zadnja menstruacija je bila 28.4 ili 29.4... Kad sam vidila na aplikaciji prikazuje mi kao plodne dane. Ejakulirao je u mene. Dali postoji mogucnost trudnoce. Nikad nisam do sad imala ovakvu situaciju i dosta sam u panici. Hvala I lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme plodnih dana, tako da postoji mogućnost trudnoće.

nina1818

Poštovanje, u prethodnih godinu dana zbog menstruacije koja je obicno obilna i bolna (ali je u jednom mjesecu trajala 20 dana) propisane su Mycroginon pilule. Pila sam ih godinu dana, imala sam losu reakciju na njih. Stalne migrene, razdrazljivost, suicidalnost. Iz tog razloga na preporuku liječnice presla sam na Yaz pilule koje sam pila 2 mjeseca. Posljedice su bile jos naglasenije nego kod Mycroginon pilula. Prestala sam uzimati iste prosli mjesec. Nakon toga sam u periodu za koji mislim da su u pitanju plodni dani imala jedan odnos bez ejakulacije. Mjesecnica mi kasni 2 tjedna. Ucinila sam 2 testa za trudnocu. Jedan 7 a drugi 13 dana od dana kada je trebala doci mjesecnica. Danas se javilo jako malo krvi, ponekad nadutost i grcevi. Da li se radi o trudnoci ili je u pitanju hormolnalni disbalans jer su i same migrene jos uvijek prisutne ? Da li je potrebno otici na pregled ili se mogu pouzdati u negativne testove.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom kada su rađeni, testovi su pouzdani, no, obzirom na sve navedeno savjetujem da se javite liječniku.