Duphaston i antibiotik

MRita

Poštovani doktore,

trenutno sam 18tt i prepisan mi je antibiotik Amoxocilin 500, 3 puta dnevno zbog enterokoka u cervikalnom brisu.

Također uzimam Duphaston 3 puta na dan zbog cerviksa.

Jesu li ta dva lijeka u bilo kakvoj "interakciji", da se ometaju ili u kombinaciji nešto remete odnosno uzrokuju po bebu? Možda se ne znam izraziti najbolje pa ću konkretno napisati. happy Mogu li ih uzimati istovremeno, bez vremenskog razmaka? Primjerice amoxicilin u 6:30, 14:30, 22:30, a Duphaston 7:00, 15:00, 23:00?

Najljepša Vam hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete ih uzimati istovremeno. Niti jedan od njih nije štetan u trudnoći.