mogućnost trudnoće

hana12

Postovanje,

imam neredovite mjesecnice ali u prosjeku ciklus je 30-34 dana. zadnje mjesecnice su mi bile 11.5, 11.6, 12.7 i slijedeca mi treba doci racunam oko 12.8.
imala sam zasticene odnose (kondom),svaki puta, od 21. do 28.7. Do ejakulacije u kondom je doslo samo 2 puta a sve druge ejakulacije su bile izvan rodnice. Provjeravali smo kondome i nije pukao ni jednom.
27. i 28. 7 je decko primjetio da nesto bijelo i gusto izlazi iz mene pa sam pretpostavila da su mi plodni dani jer je bio iscjedak. 28.7 me probola strasna bol u desnom jajniku. poslije toga mi je bilo tako jos par dana ali uz iscjedak mene su mucile mucnine, bolovi u zelucu, uzasne glavobolje (po cijeli dan bez prestanka) pa cak i bolovi u usima, lagana bol u maternici i bolovi u jajnicima,cesto moram mokriti,malo teze disem, zedna sam stalno i uz to imam vise sline.
iscjetka vise nemam i sad ne znam je li to PMS ili trudnoca. test ne mogu napraviti do 12. a mene ce ovo sve izluditi,cekanje jos vise od tjedan dana.

Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o mogućnosti trudnoće.

Nale123

Postovanje, doktore. Poslednju menstruaciju sam imala od 9.7. do 15.7., 15.7. sam imala nezasticen polni odnos, mora da napomenem da je metod prekinutog snosaja u pitanju. Tog dana sam otisla na more, nakon povratka, nedelju dana kasnije, pocela sam da osecam neke simptome trudnoce kao sto je ogroman umor, mucnina, vrtoglavica, gorusica, peckanje u stomaku, dijareja, bol u donjem delu ledja, nagli pad apetita i sl. Test sam radila 28.7., bio je negativan. Znam da sam prerano radila, ali nisam mogla vise da cekam. Dobila sam 1.8., bilo mi je jako cudno jer mi ciklus traje oko 28 dana, sto znaci da sam dobila nedelju dana ranije. Kada imam menstruaciju obilno krvarim i traje mi po 5, 6 dana, sada to nije slucaj. Ovo mi je 3. dan i gotovo da ni ne krvarim, boja krvi je normalna kao i kada imam normalnu menstruaciju. Strahujem od trudnoce, nerviram se i previse, imam utisak da padam u depresiju. Ne znam sta da mislim, ne znam da l' mi je ovo na nervnoj bazi, da li je zbog promene klime, ili sam mozda trudna. Volela bih da mi kazete Vase misljenje. Hvala unapred.

padelica

Lijepi pozdrav.
Vec oko 2 god pijem lyndinette30 radi policisticnih jajnika i neredovnih menstruacija,ali i radi zastite.
zadnju tabletu iz pakiranja popila sam 30.7. nakon cega sam na sedmodnevnoj pauzi.5. dana pauze(koji je ujedno bio i 1. dan krvarenja) imala sam odnos i moj decko je ejakulirao u mene.Novi paket zapocijem redovno 7.8.zanima me mogucnost trudnoce u ovom slucaju?citala sam da sam i tokom tih 7 dana zasticena,ali u kutijici pilula nisam nasla da to pise,pa da provjerim kod strucne osobe obzirom da sam vjecni paranoik. Unaprijed zahvaljujem

Joza11

Postovani, imala sam mentruaciju 23.6. nezasticene odnose sam imala od 9 do 11.7 , nisam siguran ali mislim da sam ovuaciju imam 17.7. 1.8 sam napravila test i bio je pozitivan, poslije toga 3 dana sam ponovo napravila test clearblue pokazao dvije okomite crte, jrdna okomita je informacija da je test uspjesan, ali u prozorcicu gdje je potrean plus za trudnocu pojavila se samo okomita crta. Vec me 5 dana jajnici probadaju u danu par puta i to moze trajati do 10 min, Zanima me da li se radi o trudnoci , te zasto je drugi test pokazao sam okomitu crtu(minus ako nije u pitanju trudnoca) . Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nela smetnje koje ste imali su nespecifični i nisu vezani uz trudnoću. Imali set menstruaciju. Mislim da se ne radi o mogućnosti trudnoće u vašem slučaju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Padelica zaštićena ste i u pauzi uzimanja od trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Joza mislim da se radi o trudnoći. Sugeriram da izvadite beta hcg iz krvi, to je sigurnije.

Marija145

Poštovani,
Imala sam odnose s dečkom bez zaštite i ejakulirao je u mene i to je bilo 14.8., a menstruacija mi je trebala doci 28. no medjutim, ovog puta je bilo dan ranije i to cijeli dan neka rozikasta krv, a poslije neki smedji iscjedak i jedan dan kao neka menstruacija onako povise i poslije zavrsetak, nesto skroz sitno smedeg iscjetka. Sveukupno 3 i pol dana mozda je trajalo dok meni menstruacija traje 5 dana odnosno 2. i 3. dan krvarim bas jako, a poslije to slabi pa cak i 6. dan bude iscjedak. Sad za 10 dana bih trebala kao dobiti menstruaciju (27.9.) ali donji dio stomaka mi je tvrd na dodir, stomak mi je napuhaniji i cijeli mjesec imam blage grceve maternice iako nisam pred menstruacijskim ciklusom, a nisu jajnici. Ne mogu ga uvuci skroz uvijek je taj donji dio tvrd i napet. Danas me uhvatila bol kao menstrualni grcevi i to 2 min trajalo i prestalo je. Ako ono nije bila menstruacija sada bih bila u 8. tjednu trudnoce pa me zanima da li to dolazi u obzir i koje je vase misljenje. (Inace su mi ciklusi skroz redovni nikad nije ranije, jednom mi je kasnilo zbog stresa i to 17 dana. Grceve imam jedino kad ovuliram i to mi je rekla ginekologinja jer su mi jajnici sljepljeni uz maternicu malo). Jako me hvata nervoza i panika.

Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

An216

Da li mogu biti trudna ako je 34. i 35. dan ciklusa došlo do petinga, trljanja njegovog organa o kompletan moj spoljni polni organ, prilikom čega sam ja imala nekakvu sluz a on presemenu tečnost ili sluz? Da li mogu biti trudna ako je ejakulirao slučajno na moju butinu i to se slilo na spoljni deo moje vagine, ali ne znam da li je slučajno ušlo na ulaz vagine ili ušlo u vaginu/rodnicu? Ja sam odmah ustala, oprala se, istuširala to veče. Popila sam tabletu za dan posle u roku od 72h, između 48h i 72h jer sam čekala potvrdu ginekologa. Ginekološkinja je rekla da je himen netaknut i da nije došlo do odnosa i penetracije, njegov polni organ je možda samo bio tik do himena. Da li je moguće da sam prstima ubacila spermu unutra dok sam čistila sve to vodom? Da li je moguće da zatrudnim ako je on na svojim prstima imao svoju presemenu tečnost i dirao mi ulaz u vaginu ili išao do himena ili dirao spolja? Da li postoji mogućnost da sam trudna ako je on nakon svršavanja imao potpuno suve ruke, verovatno i oprane barem vodom, pa mi je dirao polni organ i ulaz u vaginu. Meni menstruacija kasni zbog stresa i pre ovoga što se desilo, a sada se brinem da kasni jer sam trudna. Trebam li brinuti da sam trudna ili nema razloga, plus što sam popila pilulu za dan posle pre isteka od 72h? Da li su 34. i 35. dan ciklusa uopšte plodni dani i da li je tada moguća ovulacija?

Mr. sc. Sandra Kovačević, dr. med.

Marija 145
Poštovani,
Imala sam odnose s dečkom bez zaštite i ejakulirao je u mene i to je bilo 14.8., a menstruacija mi je trebala doci 28. no medjutim, ovog puta je bilo dan ranije i to cijeli dan neka rozikasta krv, a poslije neki smedji iscjedak i jedan dan kao neka menstruacija onako povise i poslije zavrsetak, nesto skroz sitno smedeg iscjetka. Sveukupno 3 i pol dana mozda je trajalo dok meni menstruacija traje 5 dana odnosno 2. i 3. dan krvarim bas jako, a poslije to slabi pa cak i 6. dan bude iscjedak. Sad za 10 dana bih trebala kao dobiti menstruaciju (27.9.) ali donji dio stomaka mi je tvrd na dodir, stomak mi je napuhaniji i cijeli mjesec imam blage grceve maternice iako nisam pred menstruacijskim ciklusom, a nisu jajnici. Ne mogu ga uvuci skroz uvijek je taj donji dio tvrd i napet. Danas me uhvatila bol kao menstrualni grcevi i to 2 min trajalo i prestalo je. Ako ono nije bila menstruacija sada bih bila u 8. tjednu trudnoce pa me zanima da li to dolazi u obzir i koje je vase misljenje. (Inace su mi ciklusi skroz redovni nikad nije ranije, jednom mi je kasnilo zbog stresa i to 17 dana. Grceve imam jedino kad ovuliram i to mi je rekla ginekologinja jer su mi jajnici sljepljeni uz maternicu malo). Jako me hvata nervoza i panika.

Učinite beta HCG iz krvi. On će biti pozitivan ukoliko ste trudni.
Ako ste ostali trudni 14.8. i ne dobijete menstruaciju 27.9. isto napravite beta HGC.

Mr. sc. Sandra Kovačević, dr. med.

An216
Da li mogu biti trudna ako je 34. i 35. dan ciklusa došlo do petinga, trljanja njegovog organa o kompletan moj spoljni polni organ, prilikom čega sam ja imala nekakvu sluz a on presemenu tečnost ili sluz? Da li mogu biti trudna ako je ejakulirao slučajno na moju butinu i to se slilo na spoljni deo moje vagine, ali ne znam da li je slučajno ušlo na ulaz vagine ili ušlo u vaginu/rodnicu? Ja sam odmah ustala, oprala se, istuširala to veče. Popila sam tabletu za dan posle u roku od 72h, između 48h i 72h jer sam čekala potvrdu ginekologa. Ginekološkinja je rekla da je himen netaknut i da nije došlo do odnosa i penetracije, njegov polni organ je možda samo bio tik do himena. Da li je moguće da sam prstima ubacila spermu unutra dok sam čistila sve to vodom? Da li je moguće da zatrudnim ako je on na svojim prstima imao svoju presemenu tečnost i dirao mi ulaz u vaginu ili išao do himena ili dirao spolja? Da li postoji mogućnost da sam trudna ako je on nakon svršavanja imao potpuno suve ruke, verovatno i oprane barem vodom, pa mi je dirao polni organ i ulaz u vaginu. Meni menstruacija kasni zbog stresa i pre ovoga što se desilo, a sada se brinem da kasni jer sam trudna. Trebam li brinuti da sam trudna ili nema razloga, plus što sam popila pilulu za dan posle pre isteka od 72h? Da li su 34. i 35. dan ciklusa uopšte plodni dani i da li je tada moguća ovulacija?

NISTE NAPISALI SVAKIH KOLIKO DOBIJETE MENSTRUACIJU, U NORMALNOM CIKLUSU 35. DAN NIJE PLODAN DAN.

tkunic1

Poštovana,
nakon koliko tjedana bi se vidjela trudnoća na ultrazvučnom pregledu abdomena?
Hvala unaprijed.

marijam97

Postovani, dobar dan. Uzimam yasmin pilule skoro godinu dana, pocela sam u srijedu 14og sa novim pakovanjem. Pila sam pilule redovno, u isto vrijeme, svakog dana. Medjutim u nedjelju 18og je u toku odnosa meni i momku pukao kondom. Naredne nedjelje treba da operisem krajnike, pa se plasim da li anestezija ili neki ljekovi mogu uticati na efektivnost pilula, ili kako su mi rekli cu imati mucninu i povracanje tih dan dva, prvih, i da se mozda pilule nove ne apsorbuju, pa sa obzirom na situaciju sa kondomom u nedjelju, da li bi uticalo to i moglo doci do trudnoce? Hvala Vam

An216

NISTE NAPISALI SVAKIH KOLIKO DOBIJETE MENSTRUACIJU, U NORMALNOM CIKLUSU 35. DAN NIJE PLODAN DAN.

Izvinite, evo sada ću. Menstruaciju dobijam na 24 do 38 dana u normalnim uslovima, u proseku na 33 dana. Trebalo je da dobijem 13.9. ili 17.9. ali nisam dobila i sigurna sam da je to zbog stresa oko fakulteta, on mi uvek poremeti ciklus. Da li mislite da je moguće da je 34. ili 35. dan ciklusa bila ovulacija? I jeste li sigurni da tada nije plodan dan? I odgovorite mi, molim Vas, na ostatak mog pitanja, hitno mi je baš, paničim mnogo. Ponoviću pitanje ovde, da Vam bude lakše da pročitate.

Da li mogu biti trudna ako je 34. i 35. dan ciklusa došlo do petinga, trljanja njegovog organa o kompletan moj spoljni polni organ, prilikom čega sam ja imala nekakvu sluz a on presemenu tečnost ili sluz? Da li mogu biti trudna ako je ejakulirao slučajno na moju butinu i to se slilo na spoljni deo moje vagine, ali ne znam da li je slučajno ušlo na ulaz vagine ili ušlo u vaginu/rodnicu? Ja sam odmah ustala, oprala se, istuširala to veče. Popila sam tabletu za dan posle u roku od 72h, između 48h i 72h jer sam čekala potvrdu ginekologa. Ginekološkinja je rekla da je himen netaknut i da nije došlo do odnosa i penetracije, njegov polni organ je možda samo bio tik do himena. Takodje je rekla da smatra da je nemoguće da sam trudna, ali opet želim da pitam Vas. Da li je moguće da sam prstima ubacila spermu unutra dok sam čistila sve to vodom? Da li je moguće da zatrudnim ako je on na svojim prstima imao svoju presemenu tečnost i dirao mi ulaz u vaginu ili išao do himena ili dirao spolja? Da li postoji mogućnost da sam trudna ako je on nakon svršavanja imao potpuno suve ruke, verovatno i oprane barem vodom, pa mi je dirao polni organ i ulaz u vaginu. Meni menstruacija kasni zbog stresa i pre ovoga što se desilo, a sada se brinem da kasni jer sam trudna. Trebam li brinuti da sam trudna ili nema razloga, plus što sam popila pilulu za dan posle pre isteka od 72h? Da li su 34. i 35. dan ciklusa uopšte plodni dani i da li je tada moguća ovulacija?

AlbertL

Poštovana,
Molim Vas informaciju je li moguće zatrudnjeti ukoliko mala količina sperme ostane na prstima te se nakon toga te prste gura u vaginu.
Bio bih Vam zahvalan ako biste objasnili svoj odgovor jer na internetu nailazim na oprečne informacije.
Hvala unaprijed.