Ogtt

Mirela2011

Poštovani, možete li mi protumačiti ove rezultate ogtt testa i hormonskog statusa?
Glikemija 0' 4.0
Glikemija 60' 5.3
Glikemija 120' 4.2
Insulin 4.27
Insulin 60' 41.7
Insulin 120' 32.0
Ft4 11.11, Ft3 5.25, Tsh 1.8, FSH 11.0, Lh 9.4, Estadriol 44.87, Prg 0.87, Testosteron 0.87, Prolactin 38.9, AMH 4.27
Brine me insulin u 120 minuti, kao i povišen fsh i povišen prolactin, jeli potrebna potrebna neka terapija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to su uredne vrijednosti.

Mirela2011

Poštovani, da li gore napisane vrijednosti ogtt testa u trudnoći zahtijevaju ishranu bez UH, trenutno sam 13+5 do 12tj sam pila mioinozitol i na koji način IR može utjecati na trudnoću, može li izazvati spontani pobačaj?
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nalazi su uredni i ne zahtijevaju ishranu bez ugljikohidrata. IR ne može izazvati spontani.

PetraLaLaa

Poštovani,
imam jednu nedoumicu. Trudna sam 25 tjedana, u srijedu sam radila ogtt, a nalaz je sljedeci:
Nataste: 4.8 <5.1
Nakon 60 min: 8.7 <10.0
Nakon 120 min: 9.8 <8.5

Jucer mi je ginekolog kod kojeg vodim trudnocu telefonski rekao da je "nalaz u redu iako je zadnja vrijednost MALO povisena jer su prve dvije dobre". Danas sam skinula nalaz s Portala zdravlja i vidjela da treca vrijednost nije MALO povisena vec dosta pa Vas molim za misljenje - trebam li reagirati i traziti daljnje pretrage ili je taj nalaz zaista u redu? Osim toga, nalaz KKS je uredan, jedino su ketoni u urinu pozitivni (++).

Hvala!