molim još jedan savjet

Ivana

Ja sam vam već pisala pod "neredovite menstruacije",znam da sam već pomalo dosadna ali ako mi još samo možete savjetovati koji bi od oralnih kontraceptiva najbolje odgovarao mom hormonalnom disbalansu?
Puno hvala!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštvana!
Sukladno Vašem hormonskom statusu i subjektivnim smetnjama preporučila bih primjenu Cilesta ili Diane 35. Svakako prije započinjenja terapije potrebno je učiniti laboratorijsku obradu. Preporuča se učiniti kompletnu krvnu sliku, odrediti SE, ŠUK, lipidogram,urin sa sed, te izvaditi krv na jetrene probe (GGT, AST, ALT), te koagulogram i provjeriti vrijednosti krvnog tlaka. U slučaju urednih nalaza možete planirati šestomjesečnu do jednogodišnju terapiju, tijekom koje ćete učiniti kontrolni ultravzučni i ginekološki pregled i savjetovati se o nastavku terapije.