prekoncepcijska analiza

ivana

Poštovana dr.Kupešić,

čitala sam na Vašim stranicama o prekoncepcijskoj analizi pa bi me zanimalo sto ona sve obuhvaća i u kojim slučajevima ju je uputno raditi? (Sklona sam infekcijama (gardnerella,gljivice - brisevi negativni na ostale bakterije),papa test je stalno CIN I,imam tzv."ranicu"blunk. Da li bi u mom slučaju bila potrebna prekoncepcijska analiza?

Hvala na Vašem odgovoru
Srdačan pozdrav
Ivana

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana!
U Vašem slučaju prekoncepcijadska obrada uključivala bi cervikalni obrisak na Klamidije, Ureaplazmu, aerobe i anaerobe, te transvaginalni ultrazvuk i ginekološki pregled sa PAPA testom. U slučaju sumnje na endokrinološki poremećaj, preporučuje se učiniti hormonska analiza, a u slučaju opetovanih spontanih pobačaja preporuča se učiniti kariogram oba supružnika.
Imunološki status procjenjuje se u slučaju sumnje na imunološki uzrok neplodnosti dok se u slučaju nemogućnosti zanošenja tijekom više od godine dana savjetuju ciljane dijagnostičke pretrage.