molim pomoć!!

andrea

Molim vaše mišljenje, trideset godina starosti, tri godine u braku, ne zanosim .Napravili smo spermiogram supruga , volumen 3,8 konc. spermija 62x10(6), vitalnost 42%motilitet34% normalni oblici 35%patološki oblik glave59%patološki oblik sred. dijela5%patološki oblik repa 1%nepokretni66broj spermija u sjemenu 235x10(6)ml.ph8,5cink1,5mmol/llimunska kis.9, kisela fosfataza897ku/lfruktoza 5mmol/l . Dijagnoza urologa Aztenozoospermija.Suprug je napravio i briseve ejakulata u kojemu je pronađena klebsiella spp.,te urina takođe klebsiella10(6) svi ostali negativni.Invalid je domov.rata s dijagnozom Paraparesis extr.inf.bil.gravis post vulnus sclop. reg. lumbalis.Incontinencioalvi et urinae.U dva navrata je dobio terapiju amoxil,zatim klavocin kako bi se klebsiella izolirala ,ponovni brisevi pokazuju isto 10(6). Moji ciklusi su unazad 3,5g. neredoviti (oko 60 dana) .Uterus uredne konture, normalne vel. 3,8x4,5cm.Endometrij0,5cm.,lijevi ovarij 4,1x2,9cm, hiperehogenom kapsulom i nizom folikula(koje nisu dominantne) 0,7cm u kori desni ovarij3,9x2,4cm s nizom folikula.dg.Olygomenorrhoea,pco Brisevi svi negativni,papa uredan ,štitna uredna,7.dan ciklusa fsh,lh,e2,prl. ugranicama normale , 21.dan ciklusa progesteron 4.96!!! Sada sam na terapiji dabrostonom radi regulacije ciklusa.Molim Vas da prokomentirate naše rezultate pretraga . Liječnik nije spominjao možda terapiju klomifenom ,što vi mislite o tome,uputio me je na laparoskopiju sa kromotubacijom te je poslije spominjao inseminaciju jer se kako on kaže govori o lakšem tipu astenozoospermije. Što napraviti i kakve su nam šanse da i mi postanemo roditelji? Unaprijed zahvaljujemo.

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Andrea,
Šanse da postanete roditelji su vam dobre, poslušajte savjet svog ginekologa.