dijagnoza

tina

Postovani,
prije 3 i pol mjeseca sam inala carski rez i molila bi vas da mi protumacite dijagnozu koja mi je napisana u otpusnom pismu i da mi kazete da li se to moglo ustanoviti i prije carskog reza tj u toku trudnoce. Ovo pise: grav. hbd 41 6/7
Partus protractus et spasmodicus.
unaprijed hvala

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Tina,
Na Vašem otpusnom pismu dijagnoza označava da je porod dugo trajao zbog toga što se maternično ušće nije otvaralo, što se obično ne može predvidjeti tijekom trudnoće.