molim pomoć??!!

marija

IMAM 18 GODINA I JAKO PUNO GENITALNIH PROBLEMA,BAR JA MISLIM.NIKADA NISAM BILA KOD GINEKOLOGA.OTKAD IMAM MENSTRUACIJU (OD 12-E GOD.)NIKADA NIJE BILA REDOVITA...CESTO SAM IMALA TAMNO SMEDE PA CAK I CRNE ISCJETKE PRIJE I ZA MENSTRUACIJE A MENSTRUACIJA DOLAZI U RAZLICITIM RAZMACIMA TAKO DA NIKAD NE ZNAM KAD BI JE MOGLA OCEKIVATI...IMALA SAM PRVI SPOLNI ODNOS PRIJE 6 MJESECI I SVE JE BILO KAO I OBICNO...SADA MI SE ODJEDNOM POCINJU JAVLJATI BOLOVI U DONJEM TRBUHU...NEKI DAN SAM PRIMJETILA NEKU IZRASLINU 2 CM UNUTAR ULAZA U GENITALNI OTVOR,BILA JE JAKO BOLNA,CAK NISAM MOGLA NI SJEDITI...U NOCI SAM SE PROBUDILA OD TOG NEUGODNOG OSJECAJA I NAMJESTAJUCI SE DA ME NE BOLI A DA ZASPEM ONA JE NAJVJEROJATNIJE PUKLA I IMALA SAM SMECKASTI ISCJEDAK ALI ME VISE NIJE BOLILA,SUTRADAN TJ DANAS SAM PRIMJETILA DA SU MI OTEKLI LIMFNI CVOROVI U PREPONAMA,ALI I NA VRATU I JAKO SU BOLNI...OVIH DANA NAMJERAVAM DO GINEKOLOGA ALI BIH PRVO ZELJELA ZNATI DA LI JE TO OPASNO,STRAH ME DA U BUDUCE NECU MOCI IMATI DJECE...INACE SAM JAKO PODLOZNA CISTAMA,TO BILE NAKUPINE MASTI I IMALA SAM IH U DOJKAMA (6-7) OD KOJIH SAM NEKE PUNKTIRALA A NEKE KONTROLIRAM SVAKO 6 MJESECI,I NA VRATU TJ. NA LEDIMA SAM IMALA TAKVU CISTU A KAO MLADA IMALA SAM DOSTA MASNU KOZU I PRISTICE PO CIJELOM TIJELU...IMA LI TO KAKVE VEZE JEDNO S DRUGIM? MOLIM VAS ZA ODGOVOR JER ME JE JAKO STRAH,ZBOG SVEGA TOGA STO SAM PROSLA I JER SAM JAKO PODLOZNA TIM CISTAMA IMAM FOBIJU OD TUMORA I STRAH ME ITI ICI LJECNIKU JER NE ZNAM STO ME CEKA... MISLIM DA JE OVA STRANICA JAKO DOBAR POTEZ I ISPRICAVAM SE ZBOG DUZINE TEKSTA,UNAPRIJED HVALA!!!

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Marija,
prema opisu vjerojatno se radilo o upali, odnosno apscesu Bartholinove žlijezde.
Zbog Vaših brojnih tegoba, savjetujem Vam, javite se ginekologu.