bakterija

Klaudija

MOLIM VAS DA MI POJASNITE...
PRIJATELJICA MI JE PRIJE NEKOLIKO DANA RADILA. TRUDNOĆA I SAM POROD PROŠLI SU U SAVRŠENOM REDU.MEĐUTIM RODILJA JE SLIJEDEĆI DAN DOBILA VISOKU TEMPERATURU 39,7. I NAĐENA JE BAKTERIJA TIPA B. TRENUTNO SE ONA LIJEČI A NOVOROĐENČETU JOŠ NISU GOTOVI NALAZI. STRAŠNO SMO ZABRINUTI TE VAS MOLIM DA MI ODGOVORITE DALI JE TO OPASNO ZA NOVOROĐENČE.

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Klaudija,
česte su komplikacije nakon poroda. Upala sluznice maternice javlja se u oko 10% babinjača, česta je uroinfekcije i upala dojke. U Vaše prijateljice, najvjerojatnije se radi o upali sluznice maternice (endometritis), što se liječi odgovarajućim antibiotikom.