Muž na porodu...

Maja

Poštovani,
Molim Vas da mi kažete da li je u Petrovoj bolnici očevima dozvoljeno biti na porodu, koji su "uvjeti" za epiduralnu inekciju (ili se on mora tražiti doktora) i da li se nužno svakoj prvorotkinji radi urez međice? Ako da, nakon koliko vremena slijedi šivanje?
Unaprijed zahvalna.

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Majo,
Muževima koji su pohađali sa svojim suprugama "Tečaj za trudnice" u Petrovoj je dozvoljeno biti na porodu. Indikacija za epiduralnu anesteziju su bolni trudovi. Odluku za urez međice (epiziotomija) će za vrijeme poroda donijeti porodničar i primalja. Nakon, što se porodi posteljice urez međice se šiva.