nalaz papa testa

kangaroo

Molim da mi pojasnite nalaz papa testa: OPĆA PODJELA: negativno na intraepitelnu ili invazivnu leziju; MIKROORGANIZNI:Bacillus vaginalis; Reaktivne promjene na stanicama povezane su s upalom. Dalje nema ništa obilježeno. Na nalazu ima objašnjenje da je papa test uredan, ali ono što me brine je ova upala. Ne bi li se ona trebala liječiti. Nije mi prepisana nikakva terapija.
Zahvalna!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
takvu "upalu" sasvim sigurno ne treba liječiti. B. vaginalis je poželjan "stanovnik" rodnice.