nalaz urino kulture

Ivona

Poštovana doc.Kupešić,

u ocekivanju Vašeg odgovora vezano za antibiotike i moguću trudnoću na Vaš savjet sam napravila i urino kulturu i dijagnosticirana je bakterija Streptococcus agalactiae. Molim Vas da mi objasnite o cemu je riječ, da li je opasna jer sad sam već jako zabrinuta zbog ovog nalaza plus nalaz brisa-E.coli i S.faecalis.

Vaš savjet mi je od velikog značaja!!

Srdačan pozdrav

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Ivona,
Streptokoki su normalni stanovnici ženskog genitalnog sustava, ali ukoliko je njihov broj u urinokulturi veći od 1.000.000 (10 na 6-tu) tada se zahtijeva primjena antibiotske trapije. Ovaj mikroorganizam naime, može izazvati nefritis (bubrežnu infekciju, glomerulonefritis), a on se najčećže susreće kod preosjetljivih ljudi kompromitiranog imunološkog sustava. Vaša informacija da imate prisutne streprotokoke u urinu ništa ne znači ukoliko niste naveli njihov egzaktni broj (jer prema uvriježenim pravilima taj broj mora biti veći od 1.000.000 da bi iziskivao primjenu antibiotske terapije).

Ivona

Poštovana dr.Kuprešić,

Zahvaljujem se sto ste mi pomogli savjetima i malo mi je lakse glede svega navedenoga.
Broj streptokoka iznosi 10 na 4 i nadam se da to nije zabrinjavajuce i nadam seda i ove ostale bakterije ce se moci iskorijeniti u slucaju trudnoce.
Pokusat cu izdrzati smetnje ( bol u krizima i potreba za cestim mokrenjem bez peckanja i sl. ) dok ne vidim da li postoji trudnoca i piti ću uvin čaj . Nadam se da je i to nešto .

S poštovanjem,

Ivona