nastaviti ili ne

magdalena

Pozdrav,

imam 29 godina, jednu vanmateričnu trudnoću zbog koje je odstranjen lijevi jajovod, dva spontana pobačaja, te, nakon pokušaja umjetne oplodnje, kiretažu u 8. tjednu - plod se nije razvijao.
Obeshrabrena svim tim psihičkim i fizičkim bolovima, pitam se ima li smisla nastaviti jer nisam sigurna koliko još mogu podnijeti.
Koji bi mogao biti razlog mojih problema?
Svi napravljeni nalazi su uredni, a ja ipak ne uspijevam zadržati trudnoću.
Što da radim?

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Magdalena,
nastaviti sa pokušajem spontanog zanošenja a ne in vitro fetrilizacije. I uspjeh neće izostati. Samo hrabro, ali ukoliko prođe 6 mj. a ne dođe do zanošenja tada treba ponoviti pretrage, uključujući obradu supruga te učiniti laparoskopiju i histeroskopiju.

magdalena

Puno Vam hvala na odgovoru.
Skupit ću hrabrost i nastaviti, ma koliko se bojala ponovnih razočarenja.