amniconeteza - DA ili NE ?

Luce

Štovani,
ovim putem sam Vas htjela pitatii za eventualni savjet ili preporuku naravno ako je možete dati ovim putem.
Name, rođena sam 1969, dakle sad imam 35 godina.
Kad sam zatrudnila imala sam 34 godine, a moj muž je napunio 36 godina.
U obitelji nije bilo genetskih poremećaja , mislim na to da se nisu rađala djeca s genetskim poremećajima iako je moja majka rodila s 37 godina, a baka s 42 godine.
Ginekolog mi je napomenuo da sam granični slučaj i neka promislim o ATZ pretrazi.
Ja bih je napravila da ona ne nosi rizik od pobačaja .
Što bi mi Vi savjetovali ?
Inače ovo mi je drugo dijete, prvo sam rodila s 29 godina,potpuno zdravo dijete.

prof. dr. Marina Ivanišević

Poštovana,
Ne treba Vam rana amniocenteza jer niste imali 35 godina u trenutku zanošenja, a olakotna okolnost je i prethodno zdravo rađanje djeteta. Veća je mogućnost spontanog pobačaja ukoliko ju učinitie u VAšem slučaju nego li rađanje djeteta sa genetskom anomalijom.

Luce

Puno hvala na odgovoru,
olakšali ste mi mnoge brige i razmišljanja.

Hvala.