Nedelja trudnoće

Anja55

Poštovani,
da kojom nedeljom trudnoće se ulazi u 5. mjesec da li sa 17+1 ili 18+1?
Zahvaljujem

Srdačan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, normalna trudnoća traje deset lunarnih mjeseci ili devet kalendarskih mjeseci, odnosno 40 tjedana ili 280 dana. a računa se od prvoga danja posljednje menstruacije. Prava starost ploda je dva tjedna manja jer se računa od dana ovulacije tj. oplodnje. Prema tome u 5. mjesec se ulazi iza 16. tjedna.