Nedoumica!?

mirjana.mirjana

Poštovani, petog i dvadesetog dana ciklusa imala sam odnos, sa kondomom i ejakulacijom vani. Dvadeset peti dan(24.11) sam dobila menstruaciju, trajala je pet dana, krvarila sam i prve dve noći.
Danas je 14. dan ciklusa i unazad nekolilo dana me jako boli levi jajnik i osećam neku čudnu vrelinu, žarenje u grudima.
Sve me je to uplašilo. Da li postoji mogućnost da je ta menstruacija bila možda lažna i da postoji mogućnost trudnoće?
Inače, ciklusi su 21-28 dana. Jako sam uplašena svim ovim. Od skoro sam stupila u odnose i možda sam paranoična i umišljam... Molim Vas za odgovor.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je nakon odnosa nastupila menstruacija trudnoća je isključena. Bol u jajniku uzrokovana je ovulacijom.