Nejasnoca nalaza doktora

Brankica2310

Postovani...pre svega dobar dan svima...htela sam vas pitati ako.mozete da mi.protumacite nalaz od ginekologa...sve je u redu na pregledu i sve kako.i treba da bude...samo mi nesto njje jasno...pa ako nije problem da mi kazete sta to znaci......
Na ultrazvucnom kartonu pise sledece
Dovglas je prazaan...ili Douglas je prazan

Ne citko je napisano pa ne razumem...sta znaci to?
Pozdrav veliki...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Douglasov prostor je prostor u maloj zdjelici, iza maternice. U njemu se ponekad može nakupiti tekućina ili krv (nakon ovulacije, u određenim bolestima...). Kod Vas je on prazan i to odgovara urednom nalazu.