neredovit ciklus

maše

Poštovani doktore,imam 33 god. i 3 poroda, do sada sam uvijek imala redovite cikluse,menstruaciju bih dobila točno 28 dana od poroda unatoč dojenju. Sada mi se dogodilo da sam 17 dana nakon menstruacije krvarila dva dana,jedan prestala i ponovo jedno pop malo krvarila.Nakon toga sam primjetila da mi se pojavila sluz,pa predpostavljam da ovo ne može biti menstruacija. Napominjem da sam prije 3 tj prestala dojiti nakon 14 mj, te da sam prije dva tj uzimala klavocin zbog angine. Doktorica me naručila na pregled tek za 3 tj zbog gužve. Trebam li se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne trebate brinuti, te nije nužno odmah otići na pregled.

Marijamarija2

Pozdrav, imam vrlo neredovite cikluse. Variraju od 24 do 34 dana. Imam 20 godina. Prije otprilike pola godine radila sam nalaze hormona i prema mojoj ginekologici bili su uredni, ali nakon toga nisam obavljala nikakve druge preglede jer je rekla da sam mlada i da je normalno da nisu redovite, pa me zanima jos neko misljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

To je sve unutar fizioloških granica odstupanja. Ako trenutno ne planirate trudnoću savjetujem oralne kontraceptive. Oni će regulirati ciklus.