Obilno krvarenje s ugrušcima

ana19

Poštovani,

zadnju mjesečnicu sam imala 12.-16. ožujka. 17. ožujka sam imala nezaštićeni spolni odnos. Mjesečnice su mi redovite, ciklus traje 28 dana +/- 1. Imam 27 godina. Do sada nisam imala gotovo nikakve simptome PMS-a. Unatrag dva tjedna je prisutan konstantni umor, učestalo mokrenje (svakih sat vremena), nadutost, povremena probadanja u jajnicima, glavobolja, često mi je zima. Mogućnost trudnoće sam isključila s obzirom da je odnos bio u neplodne dane, a isto tako sam 8. 4. dobila mjesečnicu. Problem je u tome što nikad nisam imala toliko oblinu mjesečnicu s konstantnim ogromnim krvnim ugrušcima. Osjećam se slabo, razdraženo i nemirno. Molim Vas za savjet: trebam li otići na pregled ginekologu? Postoji li mogućnost da nešto s jajnicima ili sl. nije u redu?
Hvala unaprijed

ana19

Htjela bih još samo napomenuti da je mjesečnica prestala danas, nakon 48h. Inače mi traje 5-6 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenja nisu uvijek istog intenziteta i duljine trajanja. Sve dok mjesečnica dolazi na vrijeme, nema razloga za brigu.