Neredovita menstruacija

mia89

Dobra vecer, ukratko cu vam pokusati objasnit svoj problem. Prvu menstruaciju sam dobila otprilike u 5. Ili 6. Razredu osnovne skole, i od pocetka su menstruacije bile normalne i redovite, ciklusi trajali cca 29-30 dana a menstruacija 6-7 dana. Ali problem je nastao prije otprilike 2 mjeseca kad sam dobila menstruaciju te je ona nakon 7. dana nastavila, tj bilo je malo krvi na papiru kad god bi isla na wc, osim toga nista. To je potrajalo oko tjedan dana i onda je prestalo. Iduci mjesec mi je menstruacija uranila par dana i trajala oko 7 dana, stala da bi za 11 dana opet pocela krvarit. Prvi dan je to bilo lagano (sto je kod mene inace slucaj da od 1. dana krene obilnije) pa sam pomislila da je to mozda ovulacijsko krvarenje ali se nastavilo te sam shvatila da je to menstruacija. Do sada jos nisam nikad bila u ginekologa te sam u procesu upisa. Vjerujem da mi samo treba nekakvo strucno misljenje dok ne odem kod ginekologa sto je moguce da se događa, mislite li da moze biti neki ozbiljan problem ili ne? Hvala vam puno unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u pitanju je hormonska neravnoteža. Savjetujem da uradite kompletnu analizu hormona.