Neredovita menstruacija

Ivana4747

Postovani doktore!

Zamolila bih Vas da mi udijelite savjet za ovaj moj problem. Ovako imam 20 godina s 12 godina sam dobila prvu menstruaciju, zadnjih 5 mjeseci uopce ne dobivam redovnu menstruaciju, nikada ne znam kada trebm dobti mjesecnicu. Svaki mjesec mi rani ili kasni, a sada ovaj treci mjesec jos nisam dobila tj. kasni mi 10 dana, sto do sada nije bas bilo tako dugo. Molim Vas mi pomozite, da li trebam uzeti i test za trudnocu pa provjeriti. Narucila sam se kod ginekologa, a tek sam dobila termin za 2 mjeseca, predugo mi je to cekati kad ne znam sta se desava u mom tijelu. Citala sam po forumima da to moze biti znak da imam cistu na jajniku pa ako ikako mozete mi pomoci bila bih vam jako zahvalna

Unaprijed hvala!

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom na dob mislim da se radi o anovulacijskim ciklusima i pcosu.