trudnoca

nika94

postivani,
Imala sam odnos s deckom,i redovno sam dobila mjesecnicu..svi mi govore da je moguce da sam trudna bez obzira na mjesecnicu...a imali smo zastitu

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna, ako je menstruacija došla na vrijeme, uobičajnog izgleda i trajanja.

villaa

Poštovani, nikad nisam imala spolne odnose, samo trljanje spolnih organa, međutim zadnja menstruacija mi je trajala 3 dana, nije bila obilna kao inace, ali nije bila ni previše oskudna, posle nje imam blagu nadutost u stomaku i blagi bol u ledjima , d ali je moguca trudnoca?? Hvala Unaprijed .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća dakako.

VANESSA 707

Pijem kontracepcijske pilule, ali u pon sam počela uzimati Plimycol vaginalete i kremu. Dns sam imala odnos s dečkom i svršio je u mene. Da li postoji mogućnost trudnoće jer sam čula da vaginalete smanjuju djelovanje kontracepcije cca tjedan dana nakon uzimanja? Thx

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

Cvicka

Postovani, jako sam zabrinuta, pa vas molim da mi kazete vase strucno misljenje, decku sam dirala spolni organ, onda je izasla predsjemena tecnost( svega par kapljica) ali nije ejakulirao uopste, da li je moguce da ostanem trudna ako sam dodirivala svoju vaginu nakon petnestak minuta s tim da nisam oprala ruke. Uz sve to sam i nevina i bio mi je 4 dan menstruacije. Unaprijed hvala .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća.

Zena.bez.imena91

Postovani,

Poslednja menstruacija mi je bila 20.02. (Prethodne su bile 1.01 I 27.01, uglavnom svaka redovna)
Imala sam odnose od 01.03 do 06.03. Desilo se 2-3 puta da je decko svrsio u meni.
ne koristimo zastite. A pritom jos uvijek nisam dobila menstruaciju a strahujem da sam trudna.
Imam nrki tupi bol u ledjima, kao da sam se naduvala, glavobolju ponekad, organizam mi trazi neku hranu koju nisam jela mjesecima unazad. Sta da uradim, koliko jos da sacekam? Nisam sigurna da li mozda mogu dobiti menstruaciju jos koji dan. Jer mi se bas nikad ne desava da mi kasni, obicno mi dodje koji dan ranije.

Unaprijed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću. Ista je vrlo vjerovatna.

Zena.bez.imena91

Hvala doktore na savjetu. Trudna sam happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Poštovani, postavila sam Vam pitanje prije deset dana tačnije (jako sam zabrinuta, pa vas molim da mi kažete vaše stručno mišljenje, dečku sam dirala spolni organ, onda je izašla predsjemena tečnost( svega par kapljica) ali nije ejakulirao uopšte, da li je moguće da ostanem trudna ako sam dodirivala svoju vaginu nakon petnestak minuta s tim da nisam oprala ruke. Uz sve to sam i nevina i bio mi je 4 dan menstruacije.)
Danas sam trebala dobiti menstruaciju, ali je nema, imala sam bolove kao pred menstruaciju samo jedan dan, inače traju duže, ali prestali su juče. Pitanje je dali je moguće da nemam bolove pred menstruaciju zbog stresa(paničar sam) ili je to znak nečega drugog? Hvala Vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da trudnoća nije moguća.

Zena.bez.imena91

Doktore,

Vec sam Vam postavljala pitanje o trudnoci na ovoj temi. Tacnije, trudna sam nekih 10 dana. Sve je normalno, nemam nikakvih problema ali evo danas se pojavio neki kao smedji iscijdak. Da li to predstavlja neku opasnost?

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može predstavljati. Javite se na pregled.

Matheica123456

Pozdrav,imam 22 godine. Prvu mjesečnicu sam dobila sa 11 godina,od tada su uvijek bile redovite svakih 28 dana ,do prije dvije godine kada mi je izostala mjesec dana,tada sam pila duphaston 3 mjeseca i menga se vratila na svakih 26 dana i trajala bi po 5,6 dana i bila bi obilna,imala sam policistićne jajnike koji su zadnjih pola godine čisti i uredni. Zadnja dva mjeseca znači 2. i 3. mjesec mengu bi dobila(iako je kasnila dva dana,no računam da je to ok jer nije veliko odstupanje) al je bila prilično oskudna i trajala bi svega 3 dana...Na gin pregledu sam bila prije 3 tjedna,uzimala mi je papu i briseve.Nije radila UZV,a ja sam zaboravila spomenuti to s skraćenom i oskudnijom mngom.Zaručnik i ja tokom ove tri godine smo pratili plodne i neplodne dane te koristili metodu prekinutog snošaja,ovaj put nam se omaklo spavali smo na plodne dane ,imali smo prekinuti snošaj,al se radilo o sekundama.(sada ne znam dali sam ja dobro izračunala ,ali računala sam da su mi plodni dani od 17.3 do 23.3 s tim da mi je kao ovulacija 20-tog ,mi smo spavali svaki taj dan,i na dan same ovulacije prema računanju)Zadnju mjesečnicu sam imala 9.3 menga, mi dolazi svakih 24 do 25 dana.međutim zadnjih 12 dana ja osjećam ogromnu bol u grudima,i porasle su za broj ,bradavice ne trebam niti pomislit dotaknuti koliko su osjetljive,svako malo idem na wc mokrit,i imam žgaravicu koja me ubija isključivo navečer.Zanima me dali su to mogući znaci trudnoće tako rano ili je to sve pojačani pms,mada imam grčeve u stomaku i bol u leđima te glavobolju s kojom idem spavat i budim se.Inače me nikada ne boli toliko rano, svega dan,dva pred mengu.I dali je rano za test ili da sačekam još par dana da vidim..Hvala lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Test napravite tek tada kad vam kasni menstruacija.

postovani , nikada nisam imala spolni odnos, nevina sam, medjutim u proslom mjesecu doslo je nekoliko puta do dodirivanja spolnih organa , sperma nije otisla po vagini koliko znam , ali plasim se sluzi (mozda je i predejakulat) koji se pojavljivao . Dakle spolni organi su nam se dodirivali , ali koliko znam nije ejakulirao na vaginu. Jako se plasim trudnoce, menstruacija mi kasni 2-3 dana , i imam blagi bol u grudima. Napravila sam test prvi dan po izostanku menstruacije i pokazuje da nisam trudna , ali ja jos uvijek nisam dobila pa me zanima kolika je vjerovatnoca da je test pogrijesio i kada bi trebala napraviti test ponovo ? I naglasila bi' da sam pod velikim stresom i strahom od trudnoce, moze li to biti razlog kasnjenje . Unaprijed hvala .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Educirajte se.