Neredovita mentruacija

Pamidor365

Poštovani, imam 17 godina prvu mentruaciju sam dobila sa 14 god prvu godinu bila je otprilike redovita, onda je pocela preskakati po par mjeseci, sa 16 godina krenulo je redovito i onda je stala i sad vec 9 mjeseci nisam dobila.. Imate li savijet?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije u pitanju trudnoća, savjetujem da učinite analizu hormona.

yvonnelott

Postovani,
Imam 21 godinu. Prije 2 godine imala sam Hpv gdje su mi odstranjene bradavice, nalazi nakon toga su bili oke. Jednom sam imala i klamidiju.
Moj problem je sto me moja ginekologica ne shvaca ozbiljno. Moji ciklusi traju i po 72 dana, neki 42, neki bude 38, nekad 36. Zavisi iz mjeseca u mjesec (po kalendaru bi trebala dobiti 2.4. A zadnju sam imala od 19. -24.02.). Duljina mens. Dana mi je sasvim oke od 5 do 7. Isto zavisi iz mjeseca u mjesec. Imam jako bolne menst. Prije koji mjeseca sam znala kad bi trebala dobiti jer sam imala jakoo izrazen pms i bolove, no vec 3 mjeseca nemam bas nekih simptoma prije dobivanja.
Takoder nemam ni ovulaciju, jednostavno nemam nikakve simptome ovulacije. Jedini iscjedak od ciklusa do ciklusa je prozirni vodenkasti, bez mirisa.
Stalno me prate neke bolovi u donjem dijelu stomaka, neka probadanja, ponekad lagani svrab i naravno taj iscjedak.
Posto mi ciklus nije oke smatram da imam problema sa hormonima.
Nadam se da mi po ovome, nekako mozete potvrditi moje razmisljanje dok se ne prebacim kod drugog ginekologa.

Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli Vi morate učiniti kompletnu analizu hormona.

yvonnelott

Doktore hvala Vam do neba odgovorom. Da li da uradim spolne hormone ili opcenito hormone cijelog tijela u sto su ukljuceni i spolni?

Ivo Balenović, dr. med.

Preporučam da učinite sve hormone jer je hormonska ravnoteža uvjetovana njihovim međudjelovanjem. Osim spolnih (ženskih i muških) savjetujem i hormone hipofize (prolaktin, LH, FSH), hormone štitnjače i određivanje inzulina u krvi.

ZabrinutaIvana

Postovani,
Imam 22 godine.Visoka sam 165cm i teska 58kg.3 godine sam pila Estal pilule te sam 19.2 prestala i dobila mentruaciju 23.2.Papa test je uredan i ginekolog ne vidi ciste na mojim jajnicima te smatra da ne trebam vise piti.Trebala sam izvaditi spolne hormone zbog promjene pilula no nisam jer sam bila prehladema i odlucila sam pricekat sljeceću. Iduću sam dobila 31.3 opet nisam mogla izvaditi zbog situacije s koronom.Bila je dosta obilna i zavrsila je 10.4 nakon cega sam imala žuti iscjedak te mi se 14.4 pojavilo ponovno krvarenje praceno neprestanim mentrualnim grčevima koje jos traje. Osjecam se jako malaksavo. Zvala sam ginekologa,ali prima samo hitne slucajeve pa ne znam sto da radim.Hvala i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje praćeno grčevima je najvjerojatnije posljedica ovulacije. Nema potrebe za terapijom. Ukoliko bi se bolovi pojačavali javite se u hitnu službu,