Noćno znojenje

smajlicc

Poštovani, imam 25 godina, nekad sam imala policistične jajnike koji su se po nedavnim nalazima UZV-a pročistili.Radi njih sam par godina pila Diane. Unazad godinu dana imam strašna noćna znojenja par dana pred menstruaciju. Štitnjača uredna, gracilnije sam građe. U posljednja 3 mjeseca se to noćno znojenje proteže na 7 dana prije i 7 dana nakon početka menstruacije te mi onemogućava normalan san i funkcioniranje. Također pola mjeseca imam valunge, razdražljiva sam, jako bolne menstruacije gdje moram popiti više tableta u par sati kako bih mogla funkcionirati. Po obiteljskoj anamnezi baka je vadila jajnike i maternicu, majka isto trebala pa se na kraju to izbjeglo. Bolujem od Raynaudovog sindroma i RM artritisa. Ono što me najviše plaši je da nije preuranjena menopauza. Molim mišljenje, hvala.Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite analizu hormona (LH, FSH, E2, testosteron, PRL, AMH). Hormone treba odrediti između 3. i 5. dana ciklusa. Prema njima će se vidjeti funkcija jajnika, te ukoliko bude potrebno, odrediti terapija.