Obilna menstruacija

Crvenokosa19

Dobar dan, imam 42 godine, dana 28.10.19. dobila sam menstruaciju nakon 3 mjeseca (vadila sam dva puta hormone koji su pokazali da sam u predmenopauzi), ispočetka je bila oskudna da bi od 1.11. postala obilna s ugošcima, ginekologica mi je prepisala od 4.11. tablete Estrofem 2 mg, 1 ujutro 1 navečer, ali do danas se nije smanjilo krvarenje, već mi se čini da se pojačalo, dal da još čekam ili da idem na hitnu? Napominjem da sam pred 4 godine imala kiretažu zbog krvarenja koje je trajalo 20 dana. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da se krvarenje nije smanjilo na terapiju, savjetujem da se javite na hitnu. Ponekad se takva krvarenja moraju zaustaviti kiretažom. Sve ovisi o debljini sluznice maternice, a to se može utvrditi uzv pregledom.

Crvenokosa19

Hvala Vam na odgovoru.
Bila sam na pregledu danas endometrij hiperehogen, mjeri 11,6 mm?
Doktor predlaže kiretažu.

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da je krvarenje obilno i dugotrajno, a endometrij i dalje zadebljan, trebalo bi uraditi kiretažu.

Viskovics

Postovani,
Ukratko cu vam pokusat opisat o cemu se radi. Dakle nakon 15 dana izostanka mjesecnice nakon Duphastona(kojeg mi je dr prepisala zbog toga sto nisam imala ovulaciju) odem na pregled i opet mi da da pijem Duphaston , nakon 5 dana uzimanja tableta dobijem menstruaciju i jutros sam imala jako velik ugrusak , pa ne znam sto napravit?! Da li prestati piti tablete i da li je opasan taj ugrusak ? Dr mi je na bolovanju i ne mogu je dobiti na mob. A plasim se sto bi to moglo biti . Ako moze neka pomoc .
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da menstruacija nije nastupila na vrijeme za očekivati je bilo da će ona biti obilnija (endometrij je 'nabubrio'). Nema razloga za brigu, a budući da je menstruacija nastupila nema potrebe za daljnjim uzimanjem terapije.