odgađanje mjesečnice

Irina

Mene zanima koliko dugo se smije odgađati mjesečnica? Ja sam ju trebala dobiti prije 3tj.no nisam,jer nisam pravila pauzu,sto se kontracepcijskih tableta tiče,nego ih i dalje pijem.
Šta se može desiti ako odgodim mjesečnicu na mjesec-dva?

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Irina, ne vidim razloga za takav postupak odgađanja menstruacije na tako dugačak period, najvjerojatnije vas nakon prekida kontinuirane kontracepcije očekuje uobičajeno jako krvarenje, što jasno možete prije nego li planirate prekinuti uzimanje kontracepcijskih pilula i utvrditi odlaskom na ultrazvučni pregled. Mjerenjem debljine sluznice maternice moći će se predvidjeti potencijalne posljedice ovog postupka.