Odgoda menstruacije

Valentina

Početkom slijedeće godine idem na putovanje na kojem mi nikako ne bi bilo zgodno imati menstruaciju. Kako sada stvari stoje taman te dane bi ju trebala dobiti. Ne pijem kontracepcijske tablete niti koristim neki drugi vid kontracepcije ( spirala itd. ). Molim Vas za savjet kako potaknuti da menstruacija dođe nekoliko dana prije ili ju odgoditi za nekoliko dana kasnije, kada se vratim s puta.
Puno hvala na odgovoru !

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Valentina,
menstruaciju možete odgoditi na sljedeći način: nekoliko dana prije očekivane menstruacije započet će te uzimati "Provera" tbl od 10 mg po jednu tabletu dnevnu kroz tih nekoliko za vas potrebnih dana dok ste na putu.