Odnos Lh i FSH

Verica123

Poštovani dr lh je 13IU/L, a FSH 9.38IU/L, na sta upućuje taj nalaz, taj odnos ta dva hormona..posto koliko znam za ovulacija je potreban niži Lh od Fsh..postoji li terapiju regulisanje toga odnosa...Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su nalazi rađeni 3. dan ciklusa, oni su uredni. Tek pred ovulaciju dolazi do naglog porasta vrijednosti.

Verica123

Radjeni su 2.dan ciklusa..a da li ovakav odnos Lh i FSH znaci da nije bilo ovulacije..

Ivo Balenović, dr. med.

To su uredni nalazi. Ovulaciju možemo dokazati jedino određivanjem progesterona 21. dana ciklusa.

Majuska13

Postovani, radimo na trudnoci 2 godine bez pomaka. Nalaz na 2dc je lh: 12.1 U/L te fsh:6,8 IU/L, medutim ciklusi su uvijek tocni u dan, ovulacija je potvrdena vise puta folikulometrijama, na uzv nisu vidljive nikakve ciste. Progesteron na 21dc je 30.1 nmol/L. Sto bi mogao biti uzrok te koje nalaze bi bilo dobro jos napraviti. Hvala, lp