trudnoca u neplodnim danima

emachines

Postovanje, mene zanima da li je moguce zatrudniti u neplodnim danima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije, ako se doista radi o neplodnim danima.

emachines

ja sam u 5. mjesecu trudnoce i po svemu sudeci bili su neplodni dani . I kako to da mi ultrazvuk pokazuje 18/ 19 tjedan , a moj ginekolog prema mjesecnici kaze da je 17 i 2 dana. To je sa zadnjeg pregleda . Kako da se razlikuje.Inace na kontrolu idem svakog 18-tog i razlika od proslog i pretproslog snimka ultrazvuka je 37 dana pa mi nije jasno kako da mjesec ima 37 dana , hocu reci malo nemoguce. Ili je ipak u pitanju neka druga vrsta racunanja.Ili je mozda beba razvijenija... bas ne znam . Unaprijed Hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vaša trudnoća mora se voditi prema ultrazvuku.
Dakle veličina ploda kod prvog uzv je presudna.
Na osnovu uzv-a se odredi veličina ploda i na taj način se dalje trudnoća vodi i termin poroda se izračuna prema uzv gestaciji.

emachines

Hvala puno na odgovorima.Da li mi Vi mozete reci da li se sve poklapa na prvom UZ. Zadnju menstruaciju sam imala 17.06. , a 20. sam imala odnos. Na prvi UZ sam otisla 26.07 i ovo su podaci: GA(LMP)=5W4D , CNO=8CM , GS=16.2 , i ispod 5W1D+-7

zanima me je li moguća trudnoća tijekom menstruacije.? Mjesečnice mi nisu redovite, a tijekom spolnog odnosa pukao nam je prezervativ tako da je dečko svršio u mene...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana emacines vrijednosti su uredne za amenoreju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana 1233,kolika su odstupanja u trajanju ciklusa.
U pravilu nije moguća ako su odstupanja do 10 dana.

emachines

Hvala puno na odgovorima, jer stvarno me zanimalo da ipak do trudnoce nije doslo poslije predzadnje menstruacije, a kako sam cula da zadnja moze biti lazna i da se moze imati ciklus i biti u drugom stanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vaša zadnja menstruacija, nije bila prava. Dakako radilo se o lažnoj menstruaciji.

emachines

Da li je to 100% tako. Predzadnji put je bio 24 . 05 . 2012 a nakon toga sam imala odnos 1. 06. 2012 . nismo koristili zastitu ali prirodno smo se cuvali,tj.on je bio pazljiv. Sta mi ukupno o svemu mozete reci, sudeci po citavoj situaciji i po prvom UZ

dobijem mjesečnicu svako 22 do 26 dana...

tinaxyz

da,zaboravih da sam imala vrtoglavice pri svakom naglom pokretu glave i dok sam šetala imala sam osjećaj kao da ću se onesvjestit :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana emachines odgovorio sam vam. Ne bih se ponavljao.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana 1233 ne postoji šansa onda.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana tinxyz vrtoglavice nisu povezano uz moguću trudnoću.

Hvala puno na odgovorima big-smile

chonjaa

Postovani. Imam dosta redovne menstruacije, imala sam 13.10.13. pa 11.11.13. Odnos sa partnerom sam imala 7.12.13. da li su mi bili neplodni dani? ova mi menstruacija kasni dva dana, i pod velikim sam strsom.. da li postoji mogucnost od nezeljene trudnoce u tim danaima, i koliko dugo je normalno da menstruacija kasni.
Hvala Vam mnogo na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Nema gornje granice koliko može kasniti.
Može kasniti kod nekih poremećaja mjesecima. Svakako pričekajte ovaj tjedan a ako ne dođe drugi tjedan sugeriram pregled i uzv.

Bla22

Postovani, imam 20 godina, imala sam prvi spolni odnos 2.1.2014, taj dan bio mi je i zadnji dan menstruacije, odnos je bio nezasticen, s prekinutim snosajem, 2 puta u razmaku od par sati. Kolika je mogucnost trudnoce s obzirom da sam taj dan jos imala mensturaciju? Takoder odnos je bio jako bolan sa puno krvi, i iduca dva dana sam imala obilan smedi iscjedak te bol i peckanje pri mokrenju. Ciklusi mi traju 29-30 dana, i menstruacija mi je redovna, mogu li sa sigurnoscu racunati da mi je zadnji dan menstruacije i dani nakon bili nepolodni? Hvala unaprijed, lijep pozdrav.