OGTT i GUK profil

iva-cro

Poštovani doktore,

Imam pitanje vezano uz OGTT i GUK profil.
Trudnoća prva, trenutno 32+2.

OGTT mi je bio 5.1 (0’), 10.2 (60’), 10.6 (120’).
HbA1c je 5.1

Nakon toga mi je u bolnici rečeno da nije nikakva panika s obzirom na sve ostalo što su uzimali u obzir (težina, tlak i sl.).
Rečeno mi je samo da kod kuće napravim GUK profil, aparatićem iz prsta svaka 3 sata.

Moram napomenuti da nisam na dijabetičkoj dijeti, već na normalnoj prehrani (jedino jedem sve integralno, a ne ‘bijelo’), radi slabog dobivanja na težini, čak i mršavljenja u jednom dijelu trudnoće.

GUK profil je ispao ovakav:
7 h - 4.8 (natašte)
10 h - 6.1 (2 sata nakon obilnog doručka)
13 h - 4.8 (2 sata nakon međuobroka)
16 h - 5.3 (2 sata nakon ručka)
19 h - 6.3 (2 sata nakon međuobroka s puno voća)
22 h - 5.6 (2 sata nakon večere)
1 h - 5.4 (2 sata nakon noćnog obroka - čaša jogurta)
4 h - 4.8
7 h - 4.7 (natašte drugo jutro)

Jesu li ove vrijednosti GUK profila u redu?
Ili ga možda trebam ponoviti na neki drugi način, tj. s drugačijim vremenima mjerenja?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednosti GUK profila su u granici normale. Vrijednost HBA1C ukazuje na urednu glikemiju unazad dva do tri mjeseca.