Pomoc

Tamara95

Zdravo, doktore, u zadnja dva tri dana posle odnosa mi se pojavljuje smedji sekret, sto prije nije bilo tako. Brinem se bas svasta sam procitala da upucuje na ono najgore.. Na kalendar ne mogu da se oslonim, jer su mi neredoviti ciklusi, po kalendaru menstruacije mi pocinje za 10 dana, mada uvijek kasne..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je sredina ciklusa moguće da se radi o ovulacijskom krvarenju. Ako bi se krvarenje nastavilo moguće da je u pitanju kontaktno. Savjetujem pregled i papa test.

Tamara95

Postovani, isla sam kod dokora.
Ustanovila mi je da imam policisticne jajnike, ostavicu vam link nalaza.
Mene brine smedji sekret, bolovi u stomaku, uzela mi je PAPA bris.
Kolposkopija , eho nalaz su uredni.
Je l, moze sa tim nalazima, ako su uredni, da papa test upucuje na karcinom , ili patolosko promjenu ? brinem se bas

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je kolposkopski nalaz uredan za očekivati je da će i papa test biti uredan. No, ukoliko se nađu i promjene one se mogu uspješno liječiti.