oligoastenoteratozoospermia

mirna

Poštovana dr.Kupešić

Kod supruga je postavljena dijagnoza Oligoastenoteratozoospermia te nam je rečeno da moram ići na IVF ili ICSI.
S moje strane nema smetnji i nisam od ničeg bolovala dok je moj suprug imao Chlamidiju,Trihomonas vag. i prostatitis (1999).
Nakon terapije na k.pregledu bakterije su nestale ali urolog je na uzv utvrdio povečanu prostatu i rekao da je to bezazleno.

Mi se sad pitamo da li je to možda varicocela, jer suprug ima ponekad lagane bolove u testisu koji je veči od drugog.
Ako jt to varicocela da li ona može biti uzrok Oligoas.... , da li se to operativno može riješiti i osposobiti sjeme za normalnu oplodnju?
Što nam Vi predlažete?

Unaprjed zahvalni.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovani,
S obzirom na anamnezu Vašeg supruga svakako bih savjetovala da se obratite urologu, koji će dati definitivno mišljenje postoji li kakva anatomska anomalija, infekcija ili varicocoela koja može biti uzrokom odstupanju u nalazu spermiograma.