Trudnoća

Ivana

Poštovana doktorice Kupešić,u petom sam tjednu trudnoće i molim Vas da mi odgovorite da li mogu ići sad na put automobilom(Zagreb-Rijeka),s obzirom da sam pred godinu dana imala spontani pobačaj.Hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Ivana,
U tako ranoj gestaciji preporuča se pošteda od putovanja naročito ukoliko imate opterećenu anamnezu (prethodni spontani pobačaj i sl). Prema tome, ukoliko ikako možete izbjegnite bilo kakav rizični put koji bi mogao ugroziti Vašu trudnoću. Puno sreće.