Osip

Sakiiiii

Postovani,
Pre 2 dana mi se pojavio osip u predelu vagine, kao crvene tackice koje svrbe i cini mi se da se siri, bila sam kod ginekologa rekla mi je da ne zna sta je to ali mi je dala gino daktanol vaginalete zbog gljivica. Imam redovno odnose i uvek sa duplom zastitom (kondom i tablete-daylette). Danas sam na svoju ruku uzela kremu canesten 3 koja bi za 3 dana trebala da da rezultate i danas sam je namzala i ne primecujem nikakvu razliku, takodje svrab se pogorsava nocu. Da li mi mozda mozete preporuciti neki nacin da se resim osipa i ako osip nije gljivicni, mozete li mi reci na sta biste vi posumnjali?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom najvjerojatnije se radi o gljivičnoj upali. Nastavite s Canestenom. Ukoliko se simptomi ne povuku za dva do tri dana javite se liječniku.

Sakiiiii

Hvala Vam, postovani samo sam Vas htela jos pitati da li je karakteristicno za gljivicnu upalu da se svrab intenzivira tokom noci? To me je malo zabrinulo.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema pravila, ali tijekom noći nismo zaokupljeni drugim stvarima, pa intenzivnije osjećamo.

Sakiiiii

Postovani, zaboravila sam jos napomenuti da pored crvenila postoji i jako perutanje koze na tom delu gde je osip, kao krasta.

Ivo Balenović, dr. med.

Bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi. Najvjerojatnije su gljivice u pitanju, a možda se radi o iritacijskom dermatitisu. Iritans može biti bilo koji preparat koji se primjenjuje na kožu, a najčešće se radi o sapunima, deterdžentima i sličnim sredstvima.

Sakiiiii

Takodje sam htela da pitam za koliko dana bi trebalo da prodje crvenilo s obzirom da koristim canesten 3 kremu vec 2 dana a jos nije proslo.

Ivo Balenović, dr. med.

To ne mogu znati. Potrebno je prvo uraditi pregled i postaviti točnu dijagnozu.

Sakiiiii

Hvala Vam najlepse.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.