Pritisak mjehura pri porodu

MRita

Postovani doktore,

moje je pitanje malo cudno, no bas me opterecuje pa cu Vas moliti misljenje. Naime, na porodu su mi praznili mjehur rukama odnosno snaznim pritiscima na mjehur, ja sam imala epiduralnu, al sam taj dio osjetila. Bebi je glava tada bila taman oko mjehura. Zanima me mogu li pritisci trbuha pri porodu ozbiljno ozlijediti bebu? Kad sam ih pitala, rekli su da je beba zasticena ispod svega toga. Meni se ipak cinilo kao jak pritisak pa me zanima koliko je moguce da se tako ozlijedi dijete, posebno kada vise nema plodne vode?  Hvala najljepsa!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, fizička trauma može uzrokovati posljedice na plod samo ukoliko dođe do abrupcije posteljice. Trauma koja može uzrokovati abrupciju mora biti izuzetno jaka (prometna nesreća, pad s visine), tako da pritisak kod poroda sigurno nije ostavio nikakve posljedice na plod.

MRita

Onda mi je svakako lakše. Hvala Vam najljepša na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.