Ovulacija

sajka89

Poštovani doktore,

Je li normalno da grudi u ovulaciji bole? I još iskocila mi je mala pufica ispod bradavice desne iz koje je dlaka, a takodje iskocila mi je i bubuljica na lice? Bila sam kod ginekologa ali me samo gledao na uzv i sve ok...nalaze radila u aprilu i ok bilo sedimentacija bila 6, a imam 30 god...zabrinuta sam ne znam šta cu...Šta mi je dobro za bolne i osetljive grudi, da mazem ili pijem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, razlozi boli u dojkama su mnogobrojni, no najčešće je to povezano s hormonalnim promjenama. Ako uz bol osjećate kvrgavost radi se o fibrocističnim promjenama. Često ne boli sama dojka nego se radi o upali mišića. Zloćudne promjene na dojci uglavnom ne bole. Tjelovježba, regulacija tjelesne težine i odgovarajući grudnjaci mogu smanjiti bolnost. Neki preporučuju ulje od jaglaca.

sajka89

Bila sam u hitnu za svaki slučaj, jer mi je crveno...rekoše da je upala žlezde i da će samo proći...od čega to nastaje? Nisam radjala, nemam odnose...svakako ću se javiti radiologu na uzv..

Ivo Balenović, dr. med.

Upala nastaje kada bakterije s kože dospiju u izvodni kanal žlijezde i tamo se razmnože.

sajka89

Da...Bila sam kod izabranog doktora i prepisao mi je cefaleksin da pijem i rapten duo po potrebi...izvršio je pregled i opipao mi grudi i rekao da je sve u redu...kasnije cu uzv da uradim pa i to da vidim...dok pijem cefaleksin, nijesam uzimala probiotike s obzirom da imam i pijem lactogyn kapsule, a mislila sam i fitovag vaginalete da stavljam...mislite li da je to ok?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno koristite FitoVag vaginalete. One povoljno djeluju na vaginalnu mikrofloru.