Ovulacija

Verica123

Postovani..imam redovne cikluse na 30-31 dan..da li redovni ciklusi znace i prisustvo ovulacija svaki mjesec...ili ne mora da znaci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su ciklusi redoviti, radi se gotovo sigurno o ovulatornim ciklusima.

Verica123

Hvala Vam na odgovoru..

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

sacriiy

Poštovani,
Posljednja menstruacija nastupila je 09.06. Nezaštićene spolne odnose s partnerom sam imala 20. i 22.06. metodom prekinutog snošaja. Od posljednjeg odnosa imala sam povremene bolove u lijevom jajniku, a ponekad u desnom. Također, učestalo mokrenje, ali manjih količina ponekad praćeno peckanjem. Međutim, prije bih mogla prepoznati ovulaciju po iscjetku koji je rastezljiv i proziran, a prethodni i ovaj mjesec takvog iscjetka nema već me kroz cijeli ciklus prati vodeni/rijedak iscjedak koji je proziran ili bijele boje. Jel takav iscjedak normalan? Radi li se možda o upali, infekciji?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu točno odgovoriti, ali prema navedenim simptomima moguće da se radi o upali. Savjetujem da posjetite liječnika.

sacriiy

Poštovani,
Htjela bi se nadovezati na svoj prethodni post. Menstruacija još uvijek nije nastupila. Test na trudnoću (Primatest) je negativan. Tjedan dana prije očekivane menstruacije imala sam blage grčeve te blage bolove grudi. Osjećam probadanja u području donjeg dijela trbuha, te i dalje češće mokrenje malih količina. Grudi su mi i dalje malo osjetljive i bolne. Prisutan je i taj vodeni/rijedak iscjedak koji je proziran/bijele boje, a jučer sam primjetila i malu količinu žutog iscjetka. Što bi mogao biti razlog izostanka menstruacije? Treba li ponoviti test s jutarnjim urinom?

Kaca90

Postovani,
bol u donjem djelu abdomena i u lijevom i desnom jajniku kao i u maloj karlici.
Povremeno se javljaju nisu uopste jaki
i javlja se bol prilikom samozadovoljavanja u maloj karlici i vagini.Menstruacija redovna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sacriiy, obzirom kada je rađen, test je pouzdan. Vjerojatno je došlo do hormonskog disbalansa. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih tjedan dana, savjetujem da se javite na pregled.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kaca, ukoliko je sredina ciklusa, moguće da se radi o ovulacijskoj boli.

Kaca90

U redu,hvala Vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.