Ovulacija!

jasna

Poštovani!
imam jedno pitanje.Htjela bi zatrudnjeti, medjutim odvijek imam neredovite odnosno produzene cikluse i ne znam nikad kad imam ovulaciju.Recite mi da li postoje neki aparati, pomagala, trakice kojima se utvrđuje kada je ovulacija. Jedno vrijeme sam pila Diane 35 zbog regulacije ciklusa, ali cim sam ih prestala piti, ciklus se nastavio po starom.
unaprijed hvala

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Jasna,
S obzirom na neuredne menstruacije preporučio bih vam slijedeću terapiju: Clomifen tbl 2xl tbl od 5. dana ciklusa kroz 5 dana. Ovulaciju možete očekivati između 12.-14. dana ciklusa.

Maja

Postovani doktore sada je osamnesti dan od menstruacije velicina folekula je 34 mm.Uradila sam snimak na ultra zvuku .Praticu dalje desavanje ali me zaista interesuje vase misljenje sta se desava sobzirom da folikul puca 14 dana -+1dan