trudnoća?

mirka

35 mi je godina.
u adolescentno doba koristila sam pilulu kao metodu zaštite od trudnoće.
prestala sam je koristiti sa 25.imala sam dvije abortivne trudnoće.
već neko vrijeme pokušavam zatrudnjeti,tako da sam već pomalo zabrinuta da li sam možda svojim postupcima ugrozila ili anulirala mogućnost da postanem majka.
najiskrenije bi vam bila zahvalna ako mi možete odgovoriti da li je moguće i gdje napraviti bilo kakve testove koji bi bili pokazatelji moje plodnosti i budućeg začeća.
u isčekivanju vašeg odgovora unaprijed vam se zahvaljujem.

Prof.dr. Marina Ivanišević

draga mirka, pilula nioje kriva za nezanošenje, ali pobačaji bi već mogli biti. trebate ispitati papa test i obriske cerviks na mikrobiološke uzročnike upale, potom ultrazvučno i hormonski ispitati postojanje ovulacije, ali nemojte zaboraviti na partnera; i njemu treba odrediti spermiogram