Ovulacijsko krvarenje?

Miwe

Postovani,evo ne znam koga bi pitala,uglavnom pripremam se za fet,u tijeku su folikulometrije i pracenje ovulacije,1 uzv 10 dc folikul skoro 17 mm,12 dc folikul 23,4 sto znaci da je porastao 6 mm u dva dana,14 dc folikul 25 mm znaci porasao samo 1,5 mm u dva dana,taj isti dan popodne mi se pojavljuje lagana sukrvica kod brisanja i jutros isto tako,sutra tek novi uzv,jeli moguce da je to ovulacijsko krvarenje ili neki disbalans hormona,nikad mi se nije desilo krvarenje sredinom ciklusa,i da moram napomenuti sto je najbitnije za fet da se sluznica cijelo vrijeme lijepo zadebljava,molim vase mijsljenje evo malo sam nestrpljiva

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju.

Miwe

Postovani evo potvrdena ovulacija i zuto tijelo,za par dana transfer,uglavnom cim mi je sukrvica stala,danas poslije pregleda opet i to puno jace,mislim da sam ostetila cerviks prije par dana kad sam imala grublji odnos,pa me zanima dali takvo krvarenje moze stetiti transferu,jer bojim se i ako mi stane do tada da ce me opet raskrvariti tokom transfera?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to krvarenje ne bi trebalo smetati za transfer.

Miwe

Postovani danas mi je 9 dan poslije feta,14 dana od ovulacije,
zadnja 4 dana imam smede crni iscjedak od crinone gela,ujutro bude najvise kako se skupi preko noci a preko dana prilikom brisanja sitno.zanima me dali to moze biti dobar znak jer vjerojatno bi do sad prokrvarila.1 et je bio samo bijeli crinone i taj put beta 0. 2 et pocela isto brljaviti smede pa se pocelo mijesati sa crvenim i tada je bila biokemijska. Nestrpljiva sam malo beta tek 29.10.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez nalaza beta hcg-a ne može se ništa sa sigurnošću reći. Do oskudnog krvarenja može doći prilikom implantacije zametka u materište.

Lana4pitanje

Dobar dan
Imam 46 godina, uredne i redovne cikluse, bez ikakvih problema do sada.Posljednji ciklus mi je trajao 26 dana. Nemam odnose.
Međutim, problem je sljedeći:
5-6 dana nakon menstruacije, 11. Dana cikusa, pojavilo se krvarenje srednje količine. Nije obilno krvarenje, ali nije ni skroz oskudno. Nakon tog događaja primjećujem slabu sukrvicu na toalet papiru nakon uriniranja ili malo smeđe krvi na dnevnom ulošku. 11. dana ciklusa, prije tog krvarenja, imala sam proziran, jako mokar iscjedak.
Navedeno stanje mi traje 2 dana.
Željela bih Vas pitati, da li je moguće da je došlo do ovulacijskog krvarenja? Ili do pada estrogena, predmenopauze? Unaprijed Vam hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju.