Peting

meha35

Pozdrav doktoree,djevojka i ja smo imali peting,dirali smo se spolnim organima,i moj spolni organ je usao u njen 1cm,ali nisam svrsio.Postojili mogucnost da postanem zarasen hivom ili sidom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, prema opisanom.

1234@

Kolika je sansa trudnoce ako ima kap sperme na vanjskom spolovilo , bez penetracije uopce , u 7 dan ciklusa , a ciklusi traju 23-25 dana , svasta pise po sajtovima, jer je takav slucaj zabjelezan u praksi?

Ivo Balenović, dr. med.

Samo teoretska, gotovo ravna nuli.

TheMissTea

Postovani, interesuje me ako se ima peting na golu kozu, i dodje do ejakulacije blizu vagine, tada ima sanse za trudnocu, a ako se npr ima peting u boksericama i ejakulira u njih, a pri tome je isto pored ulaza u vaginu, kako je onda nemoguca trudnoca? Ne mogu da plivaju kroz donji ves?

Ivo Balenović, dr. med.

Pošrovana, spermiji ne mogu preko donjeg veša oploditi jajnu stanicu. Potreban je određeni volumen ejakulata (milioni spermatozoida) u rodnici da bi mogli proći kroz vrat maternice, maternicu, jajovode i tamo oploditi jajnu stanicu.

Gunner1886

Pozdrav.
Djevojka i ja smo imali peting u bazenu, u kupacim kostimima i svrsio sam sebi u kupaci u blizini nje. Je li moguca trudnoca? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ne postoji mogućnost da bi došlo do trudnoće.

scary123

Poštovani, dečko i ja nikad nismo imali sex,ali često imamo peting potpuno goli, on tada još ne svrši, ali dirao bi svoje spolovilo i zatim mi stavljao prst u vaginu. Nakon što bih ja završila, dirala bih ga te bi on svršio i bili bismo potpuno odmaknuti jedno od drugoga. Zadnja menstruacija mi je bila 2.1., kasni mi 8 dana. Nikada mi ovoliko nije kasnila pa sam zabrinuta da li postoji mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema onome što ste naveli, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

scary123

Hvala na odgovoru!
I čak ako je nekada on prije samog petinga svojim spolovilom prešao preko moga potpuno gol, 2 3 sekunde samo. Postoji li tada ikakva mogućnost?
Unaprijed hvala na odgovoru i LP

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji nikakva šansa za trudnoću.

TheMissTea

Postovani, da li su 2-3 dana pred menstruaciju uvek neplodni pa makar bila menstruacija i neredovna? I da li je plodan dan kada krene da se ljusti zuto telo, tj. dan pred menstruaciju, posto sam taj dan imala peting preko odece?

Ivo Balenović, dr. med.

Da, to su uvijek neplodni dani.

TheMissTea

Da Vas pitam jos ovo
1. Menstruacija je uvek neplodna?
2. Ako jedan ciklus imam na 22 plodni dani su oko 10og, a ako imam na 30 dana onda su oko 15? Seta ovulacija u tom smislu, al ne moze da seta da bude pred ciklus ili za vreme ciklusa?

TheMissTea

Da li smem da krenem sa Yasmin 4. dan menstruacije? Posto nisam pocela od prvog, ide mi jos menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Možete početi s Yasminom 4. dana ciklusa, samo što u tom slučaju zaštita ne nastupa odmah. Menstruacija nastupa uvijek 12 do 14 dana nakon ovulacije. Plodni dani su od tri dana prije do tri dana nakon ovulacije.

molimvaspomozite

Dečko i imamo peting od prošle godine i uvek smo se plašili trudnoće,poslednji put smo imali peting 31.12 i od tada više ne ( imali smo i prethodnih meseci ) ,uvek smo oboje bili goli i trljali svoje polne organe ali nikada nismo pokušali da uđe,medjutim tu je bila neka sluz to je valjda kada se on napali..nijedna menstruacija nije preskocila sve su bile tu,danas mi je 5. dan.Ali mi se ipak plašimo jer mi je stomak malo naduven ,bila sam kod doktora posto me je bolelo i rekao je da je neka infekcija.Molim Vas recite mi može li trljanjem na golu kožu ostati u drugom stanju ,on posle svrsi i ne pipamo se više ..Pomozite mi

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na način koji ste opisali ne postoji mogućnost da dođe do trudnoće.

molimvaspomozite

Ne znam da li sam napisala ali tog 31.12 da su mi bili plodni dani...