pH urina

Ivy

Poštovana dr.Kupešić,

kod analize urina utvrđena mi je pH =8 te je u komentaru navedeno da ima dosta amin...( nesto ) fosfatne soli i nesto sluzi te epitelnih stanica.
Molim Vas da li je ovaj pH zabrinjavajuci kao i ostali dio nalaza.

S poštovanjem,

Ivy

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Iako bi bilo primjerenije ovaj upit postaviti našem nefrologu ili urologu, ukratko ću objasniti ovaj nalaz : mokraća u normalnim okolnostima pokazuje ph od 6, što znači da je njena reakcija kisela. U slučaju promjene ph može se raditi o prisutnosti infekcije, kamencima i sl .
U Vašem slučaju bilo bi poželjno učiniti dodatnu obradu kod specijaliste interniste kojom bi se odredila druga obilježja mokraće, poput gustoće, urinokulture, iv. urografije i sl.