urinokultura

Inja

Potovana dr.Kupešić,

Nalaz urinokulture ukazuje da imama saprofitne bakterije 10 na 3.
Molim Vas da mi pojasnite da li je nalaz ok i o kakvim je bakterijama rijec.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Preporučila bih da se s pitanjima iz područja nefrologije ili urologije obratite na ciljanu stranicu. Ipak, ukratko: ovaj nalaz ne govori u prilog signifikantne bakteriurije i ne zahtijeva primjenu antibiotske terapije.