Pilula za dan posle?

Marija122

Postovani, danas na kraju seksualnog odnosa sa mojim partnerom, kondom je pukao. Medjutim, nismo sigurni da li je pukao unutra ili pri vadjenju, meni je poslednji dan menstrualnog ciklusa, nocas sam imala blago braonkastu sluz, ali krvi nema (ni proslog meseca poslednji dan nisam imala). Zanima me da li treba i da li smem da popijem pilulu za dan posle, buduci da sam je pila krajem novembra. A ukupno sam u zivotu popila 3 u razmaku od vise od godinu dana izmedju svake. Dosta semene tecnosti smo partner i ja nasli na carsavu i u puklom kondomu, nismo sigurni da li je bilo necega oko vagine. Unapred zahvalna na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, posljednji dan menstruacije spada u neplodne dane. Nema potrebe za pilulom.

Mrvica27

Pozdrav. Imala sam abortus 13.02. Receno mi je da cu iducu menstruaciju dobiti do 13.03.
27.02. sam bila na kontroli na kojoj je bilo sve uredu, dobila sam Jazz kontraceptivne pilule i receno mi je posto sluznica jos nije zatvorena, mogu da ih pijem odmah od tog dana. Od tog dana u 16:30 ih pijem svaki dan, danas vec 5i dan, pa me zanima hoce li mi se menstruacija sada pomjeriti dok ne dodjem do Placebo zadnjih tableta i je li to pouzdana zastita? Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija će nastupiti tijekom uzimanja placebo tableta. Budući da niste počeli od prvog dana ciklusa savjetujem da koristite dodatnu kontracepciju tijekom prvih deset dana uzimanja.

MariJov

Postovani,
imala sam odnos sa momkom 05.04, tom prilikom doslo je do ejakulacije u rodnicu. Poslednja menstruacija mi je bila 21.03., dok mi je prosecan ciklus 25/6/7 dana. Da li da popijem tabletu za dan posle? Da li postoji rizik za trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio pri kraju plodnih dana. Uzmite tabletu.

Leptirica9292

Postovani dr, sa deckom sam imala odnos tjekom plodnih dana. Od pocetka do kraja, tokom cijelog odnosa, smo koristili kondom kao zastitu. Inace koristimo kondom + prekinuti snosaj, no ovaj put se decko “zanjeo”, te ga nije “izvadio”, te je svrsio u mene ( u mene, ali u kondom, naravno). Odmah je izvadio, pogledali smo i vidjeli da kondom nije puknuo, te je sve bilo ok. Brine me sto su plodni dani, te bih da Vas pitam ima li potrebe za pilulu za dan poslije? Decko kaze da ne brinem, svrsio je u kondom, koji nije pukao, ali mene je strah da li to moze “nekako izaci, a da se ne vidi”, iako smo imali normalan sex, te se zaustavio i izvadio cim je svrsio. Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća nije moguća. Nema potrebe za pilulom.

Leptirica9292

Hvala Vam na odgovoru, mnogo. Inace, trudnoca sa kondomom je moguca samo ukoliko kondom pukne ili spadne? Za sve drugo ne treba brinuti? Jer na forumima zene svasta pisu. Do te mjere da mislim da nas neko namjerno prepada da bi koristili i trosili novce na kontracepciju happy LP

Ivo Balenović, dr. med.

Kondom ne propušta ejakulat tako da je trudnoća moguća samo u slučaju pucanja kondoma ili ukoliko on spadne.

Suzicaq

Poštovani,
Sestra je imala odnos posljednji dan mjesečnice. 2.5. Je bio početak mjesečnice. Odnos je imala 8.5. Mjesečnica joj nastupa svaki 35 dana okoprilike. Ima 17 godina pa joj nije isti razmak između mjesečnice. Da li bi trebala piti pilulu za dan poslije? Iako ja mislim da svakako nisu plodni dani. Hvala unaprijed

Suzicaq

Poštovani zaboravila sam napisati da im je kondom puknuo, To su uvidjeli tek na kraju, kad je dečko ejakulirao na plahtu. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana (a još k tome nije došlo do ejakulacije u rodnicu), tako da ne postoji mogućnost trudnoće.