Da li sam trudna

Minie minie mous

Postovani ,duze vreme pokusavam ostati u drugom stanju.
Jutros sam uradila test koji je pokazao drugu crticu toliko bledu da je jesva vidljiva na oko.
Da li postoji mogucnoat trudnoce ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve ovisi koliko dugo Vam kasni menstruacija, tj. kolika je koncentracija hormona trudnoće (ukoliko se radi o trudnoći). Najsigurniji način utvrđivanja radi li se o trudnoći je određivanje beta HCG-a iz krvi.

Ilair

Postovani
Imam pitanje sto se tice penteracije
Dali je na koji nacin moguce zatrudnjet ako je bilo penteracije a decko nije ejakulirao?
Hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća.

samonekaklinkaa

Poštovani,
Krajem oktobra 2018te imala sam prvi, ujedno i zadnji odnos. Od tada sam sve menstruacije dobila u ocekivano vrijeme, 2 dana ranije ili kasnije, sto znaci da sam imala zadnjih 5 mjeseci od odnosa svaku mengu osim ove sad.
Zadnja menstruacija mi je bila 18.03 a danas je 37 dan. Da napomenem da imam bolove privremene u stomaku i donjem dijelu ledja kao da cu da dobijem medjutim nista. A stomak mi je nadut i osjecam kao tezinu pa se pitam postoji li mogucnost da sam trudna i da su ovo do sad bile lazne menstruacije?

Unaprijed, hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste nakon odnosa dobili menstruacije ne postoji mogućnost trudnoće.

Tealez

Postovani
Imam 17 godina, nevina sam. Sa deckom sam upraznjavala peting, stim da sam bila u trenerci, on je svrsio dalje od mene. I on i ja smo poslije ruke obrisali, znaci da nema sanse da je na bilo koji nacin sperma dosla do vagine. Ali par dana prije nego sto trebam da dobijem, pocela je da curi neka kao smeckasto-crvena sluz koja "ne ide" kao regularna menstruacija, nego nego ono kao pred kraj. No, ja sam veliki paranoik i opet razmisljam da li sam ja trudna? Iako je prosto nemoguce, a to sve sto se desava su simptomi implatacijskog krvarenja. A pored toga imam neki svrab "tamo dolje", a bas brinem o higijeni. Mozete li mi reci o cemu je rijec? *moram naglasiti da su mi predzadnja i menstruacija prije toga dosle 10-12 dana ranije

leptirica55

Postovani, u zadnje vrijeme su mi neredovite menstruacije, ciklus je trajao oko 28 dana uvijek, no onda je poceo trajati oko 22,33,26.. pa me zanima kada su plodni dani, posto se ne moze izracunati navodno ako nisu jednaki ciklusi svaki mjesec. Imala sam odnose bez zastite i bez ejakulacije u rodnicu poslije menstruacije koja je zavrsila 22.04. a odnose sam imala 23 i 25.4. Te sam imala nezasticeni odnos poslije zadnjeg dana plodnih dana (04.05.) pa me zanima mogucnost trudnoce zbog predejakulata i zanima me ako je osoba taj dan ejakulirala ujutro oko pola 9, a spolni odnos je bio oko 10 navecer hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Tealez, ne postoji mogućnost trudnoće. Iscjedak je moguća posljedica blažeg hormonskog disbalansa. Svrab je čest simptom gljivičnih infekcija. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana leptirica55, plodni dani se računaju od 3 dana prije do 3 dana nakon ovulacije. 12 do 14 dana nakon ovulacije nastupa menstruacija, dok je prva faza ciklusa (do ovulacije) promjenjiva. U predejakulatu nema spermatozoida. A nakon toliko vremena nije moguće da ostane spermija sposobnih za oplodnju.

oriflame2604

Pozz.
Zadnji ciklus mi je bio od 23.4 do 27.4 inače su mi ciklus i redovni 28 dana.
3.5 smo imali nezaštičeni odnos, ejakulirao je u mene. znam da mogućnost trudnoće postoji, ali me zanima kolike su šanse i kada mogu najranije napraviti test?
Ja imam 22god,on 25god.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio na početku plodnih dana, tako da postoji mogućnost trudnoće. Ne može se znati u postotku kolika je šansa. Test možete napraviti 10- ak dana nakon odnosa.

bojana5555

Postovani,imala sam menstruaciju 23.02.,pa zatim 01.04.

23.04 sam imala nezasticen odnos,koji je trajao relativno malo,jednu minutu i prekinut je. Do ejakulacije je doslo tek posle 7-8 minuta. Zanima me da li je moguca trudnoca? Kasni mi vec nekoliko dana.

bojana5555

Ii tog jutra doslo je do ejakulacije(masturbirao je),ali mokrio je nekoliko puta,da li je moguce da je u preejakulatu bilo sperme?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Osim toga, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

Mala_plava8

Postovani,
zanima me da li je test na trudnocu koji je uradjen 11. dan nakon odnosa, na jutarnji urin, clearblue testom validan? Da li ga je potrebno ponavljati (negativan je). Trudnoca mi sada ne bi trebala, pa sam malo u grcu...

Cezica

Postovani, molim Vas da mi odgovorite na pitanja jer sam u velikog brizi.
Decko i ja imali smo analni seks i obrisali sve i pri ustajanju iu kreveta za 10ak min mi je iscurilo iz anusa prema vagini i bilo mi je sve mokro te sam otisla do wca to obrisati pa me strah da li postoji mogucnost trudnoce a tim da mi menstrua ije inace znaju kasniti po 5 dana, jako mi utjece promjena klime a i stres koji imam ovih dana zbog tog problema.danas mi je 11.dan kako mi kasni.. Molim Vas pomoc da li je moguce zatrudnjet da mi mokro bude dolje od sperme a ja sam obrisala 2 min poslije.. I da dodam, nevina sam.

Hvala puno unaprijed, Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Mala_plava, test je vrlo pouzdan u vrijeme kada je rađen. Ponovite ga samo ukoliko u idućih 7 dana ne nastupi menstruacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Cezica, prema navedenom šansa za trudnoću je samo puka teorija. No, budući da Vam menstruacija kasni uradite test, za svaki slučaj.

Mala_plava8

Postovani ljecnice, nisam tacno definisala situaciju. Naime, sa deckom sam imala odnos na 9.dan ciklusa (ciklusi su mi inace oko 30,31,32,33 dana, iako su prije bili i na 20 i neki), imali smo dva odnosa uzastopno, gdje su oba bila sa kondomom od pocetka do samog kraja. Takodjer, bez obzira na kondom kao zastitu, snosaj je bio van rodnice, niti jednom unutar mene (bio je u kondom, sa izvadjenim spolovilom). Izmedju ta dva odnosa decko se okupao, kao i sto je obavio uriniranje. Na kraju oba ta odnosa je za svaki slucaj napunio kondom vodom, gdje je bilo vidljivo da kondom nije pukao (voda je ostala unutra). Dakle, dva odnosa sa zastitom, kupanje, uriniranje, provjera kondoma, na deveti dan ciklusa, gdje mislim da nije bio plodni dan. 11.dan nakon ta dva odnosa (vise ih nije bilo nakon toga) sam uradila test na trudnocu blearblue, jutarnji urin i bio je negativan. Da li smatrate da se treba ponavljati uzimajuci u obzir navedenu situaciju? Hvala vam.