pilule

Katarina

Postovani,
vec sam vam postavila nekoliko pitanja o mom problemu i hvala vam na odgovorima.Sad opet gnjavim s tim problemom a taj je da sam uzimala pilule i povecala mi se dlakavost.Prestala sam ih uzimati zbog tog problema ima vec mjesec i pol a dlake mi rastu jos.Da li pilule jos djeluju na mene pa mi zbog toga jos rastu?Molim vas da mi odgovorite je li moguce to sprijeciti i kako?Hvala!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Povećana dlakavost ne bi smjela biti posljedicom uzimanja oralne kontracepcije, već naprotiv hormonskog poremećaja, te bih Vam preporučila učiniti hormonsku analizu. Nakon uvida u rezultate hormonskih pretraga savjetovati će Vam se terapija koja će umanjiti Vaše smetnje.