savjet

Maja

Vec tri dana imam bijeli iscjedak koji je pracen svrabezom, a danas je posebno jak (skoro da je u grumencicima). Doktorica mi je na godisnjem i vraca se tek za sedam dana, pa Vas molim za savjet kako to mogu lijeciti (mogu li uzeti neke tablete ili vaginalete bez recepta i sl.). Unaprijed Vam hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ispričavam se na zakašnjelom odgovoru do kojeg je došlo zbog prisustvovanja međunarodnom kongresu. Ukoliko Vam smetnje perzistiraju i dalje privremeno ih možete ublažiti primjenom Geonistin vaginaleta koje najčešće umanjuju tegobe. Ipak, ukoliko će smetnje perzistirati i dalje bilo bi preporučljivo učiniti cervikalni obrisak na klamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, aerobe i anaerobe kako bi se ciljano otrkila infekcija (ukoliko postoji) i dala primjerena antibiotska terapija.

Maja

Hvala Vam na odgovoru.