Pilule

pb1510

Pozdrav.. Ovog sam mjeseca pocela koristiti Claxi pilule, trenutno sam na sredini ciklusa (15 dan) i osjecam bolove u donjem dijelu trbuha slicne onima koje sam osjecala prosli mjesec pred ovulaciju. Postoji li mogucnost ovulacije bez obzira na uzimanje pilula? Redovita sam s njihovim uzimanjem, uvijek ih uzimam u isto vrijeme. I ako je jos ovaj podatak vazan, imam smeđi iscjedak vec danima, a danas sam primjetila i par kapi krvi. Unaprijed Vam hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste počeli s tabletama od prvog dana ciklusa, ovulacija je blokirana. U početku uzimanja kontraceptiva (prva dva do tri mjeseca) moguća su probojna krvarenja. Ona nisu opasna i ne umanjuju zaštitu.

pb1510

Hvala na odgovoru! Oprostite ako sam naporna, ali od cega sam onda imala bolove u donjem dijelu trbuha? Danas ih vise nemam pa sam malo zbunjena.

Ivo Balenović, dr. med.

Bolovi u donjem dijelu trbuha su toliko širok pojam da je bez pregleda nemoguće odgovoriti, no sigurno nisu od jajnika (ovulacije). Mokraćni i probavni trakt, kralježnica, kamenci u mokraćovodu... sve to može uzrokovati bolove koji se projiciraju u području donjeg abdomena.